“Postkastist ilma aadressita”, Paide 1938

0692a-Paide-postkastist-ilma-aadressita-kiri-1938-postiajalugu-ee

Täna vaatame huvitavat kurioosumit — ümbrikku, mis on 14. septembril 1938.a. Paides postkasti lastud ilma saaja aadressita. Veel enam, pole ka saatja aadressi. Seega pole olnud võimalik seda kirja saata ei edasi, saajale, ega ka tagasi, saatjale.

Tagaküljele on postitöötaja pliiatsiga lisanud märke “Postkastist ilma aadressita” ja seejärel on kiri jäetud vastavalt eeskirjadele Paides postkontorisse hoiule — ehk tuleb keegi seda taga nõudma. Kuna kahe kuu jooksul pole keegi kirja nõudnud siis on see edasi Tallinnasse saadetud. 18. novembril on kirjale lisatud punane tempel kirjaga “Saatja mitte ilmumise ja aegumise tõttu Tallinna hoiule” ning Paide postitempel.

0692b-Paide-postkastist-ilma-aadressita-kiri-1938-postiajalugu-ee

Olen varem sel teemal kirjutanud ka sissekandes Postivalitsuse teadaanne väljastamata jäänud postisaadetiste üle, 1936. Seal näidatud väga huvitavast ringkirjast võime muu seas lugeda:

Meil postiasutustes jääb iga päev seisma umbes 50-70 kirjapostisaadetist, mida kas aadressi puudumisel või muu puuduse tõttu ei ole võimalik väljastada adressaatidele ega ka anda tagasi saatjaile. Säärased saadetised koondatakse Tallinna peapostkontorisse, kus nad riigikontrolli ja postivalitsuse esindajate juuresolekul avatakse ja hävitatakse.

Samal teemal artikkel 1937.a. Järva Teatajast:

100 postisaadetist päevas hävitamisele (Järva Teataja, 12.05.1937) Allikas: DIGAR

Ümbriku sain Soomest.

English summary: This envelope was posted in Paide in 1938 without recipient address and also without sender address. It was put on hold in Paide for 2 months to allow anyone to claim it and after that, on November 14, 1938 it was forwarded to Tallinn as unclaimed. In Tallinn such letters were supposed to be destroyed but some have somehow survived.
From circular of GPO sent to post offices in 1936 we can read that every day 50-70 letters were put on hold and later destroyed because these were undeliverable (missing both recipient and sender address or other shortcomings).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga