Mis see on ja kuidas Sina aidata saad?

Kui juhuslikult omad rohkem infot mõne siinse postisaadetise saaja või saatja kohta siis palun seda lahkesti kommentaariruumis või e-kirjaga jagada. Üks mu soov ongi selle lehekülje kaudu koguda taustinfot konkreetsete saadetiste ja nendega seotud inimeste kohta.

Ostan Paide/Weissenstein’iga seotud postist läbi käinud saadetisi (ümbrikud, postkaardid, sõdurikirjad jne. kuni 1944.a.), võimalik ka vahetus muu Eesti materjali vastu.  Olen ka tänulik kui saate mulle saata fotod enda kogus olevastest Paidega seotud postisaadetistest, eriti kui tegu on harvaesineva asjaga või mõne kohaliku ettevõtte saadetisega. Mida rohkem asju koguneb seda parema uurimuse Paide postiajaloost saan teha. Hetkel on mul andmebaasis üle 2000 Paidega seotud saadetise foto. Soovin tulevikus välja anda Paide postiajaloo raamatu.

Üllatavalt vähe on teada fotosid Paide postkontorist, mis asus pikemat aega Pika tänava keskel (Pikk 27), praeguse linnasauna asukohas Grossi poe kõrval. Kui kellelgi on juhtumisi fotosid Paide postkontorist või omab infot Paide postkontori töötajate ja töökorralduse kohta (kuni 1944) siis oleksin väga tänulik, kui minuga ühendust võtaksite. Eesti Vabariigi ajal juhtisid Paide postkontorit pikka aega Jaan Nee (1883-1942) ja Rudolf Reinmets (varem Reinmann, 1892-1956). Kui seda juhtub lugema mõni nende järeltulijatest siis palun võtke minuga ühendust.

Head lugemist!

Ahto Tanner