Juubeliületrükk “10 aastat iseseisvust”, 24.02.1928

Eesti Vabariigi 100nda aastapäeva puhul vaatame, millise postmargiväljaandega tähistati Eesti Vabariigi 10. aastapäeva.

24. veebruaril 1928.a. tulid müügile punase juubeliületrükiga “24 II / 1918 – 1928” kangru ja sepa kujutisega postmargid. Ilma ületrükita kangru ja sepaga postmargid olid eelnevalt juba mitu aastat käibel olnud. Kuna 1928.a. alguses oli Eestis marga asemel tulnud käibele kroon, siis on üle trükitud ka algsete markide rahaühikud — m(arga) asemel on s(enti).

Ülal näha olev tähtkiri on saadetud 4. septembril 1928.a. “Wiljandi Likööri- ja Weiniwabrikute O.-Ü. ALKO” poolt Berliini. Margistamiseks on kasutatud nelja juubeliületrükiga sepamarki, koguväärtusega 40 senti (kiri 20 senti + tähitusmaks 20 senti).

Teine kiri on saadetud 2. oktoobril 1928.a. Eesti Panga poolt Tallinnast Washingtoni, Föderaalreservi. Margistatud on see kahe 2-sendise juubeliületrükiga kangru margiga, mille koguväärtus 4 senti. Lihtkirja tariif Ameerikasse oli 20 senti aga kuna siin on tegu trükitööga, siis seda sai saata nelja sendiga. Trükktoote alla käisid masspostitused nagu reklaamid jmt aga ka pühadekaardid, millel kuni 6 sõna. Kui trükktoodet saadeti ümbrikus, siis tuli ümbrik jätta tagant lahti, et postiametnikud saaksid veenduda sisu vastavuses trükktoodete nõuetele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga