Ajakiri Põllumees trükktootena, Tallinn – Haapsalu 1925

0168-Ajakiri-Põllumees-2mk-Tallinn-Haapsalu-1925

Siin näha huvitav saadetis aastast 1925 — Tallinnas postitatud 2-margase kangru margiga ajakiri “Põllumees”, saajaks Eesti Maahobuste Kaswatajate Selts Haapsalus. 2 marka vastas saatmise hetkel kuni 50 grammi kaaluva sisemaise trükktoote saatmise tariifile. Trükktoodete tariif on läbi aegade olnud päris suure hinnaalandusega võrreldes tavasaadetiste tariifidega. Samal ajal maksis sama raske tavalise sisemaise kirja saatmine 20 marka ja lihtne postkaart 5 marka. Veel 50% odavam kirjastuste tariif tuli kasutusele paar aastat hiljem, 1927.a. lõpus, ja siis oleks selle õhukese ajakirja saatmine maksnud 1 mark. Postmarkidega frankeeritud ajalehed ja ajakirjad on harvaesinevad.

ENGLISH SUMMARY: Agricultural journal “Põllumees”, sent from Tallinn to Haapsalu in 1925. Franked with single 2 marka weaver stamp — printed matter up to 50 grams. Journals and newspapers franked with stamps are scarce.

Üks mõte “Ajakiri Põllumees trükktootena, Tallinn – Haapsalu 1925” kohta

  1. Praeguse vabariigi postis oli kunagi eri tariif postkaardile,kui kiri oli kuni 20 gr alammäär,siis kaart kaalus ju ainult murdosa sellest, oli mõistusepärane, aga hiljem kirja minimaalkaal tõusis 50 grammile, põhjusel et sai hinda mimekordistada (kuigi sellise kaaluga kirju tegelikuses ei saadetudki), postkaardi eritariif kaotati,sest raha oli ju värdjalikus rahamaailmas vaja. Nii ongi postkaartide saatmine praktiliselt lõppenud….

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga