Weissenstein / Вейсенштейн – eelfilatelistlikud templid

Weissentein-eelfilatelistlikud-templid-Manfred-Dobini-kataloogis
Ekraanitõmmise allikas: www.standard-collection.ru

Siin pildil näha kuus esimest Paides kasutusel olnud postitemplit Manfred Dobini kataloogist Postmarks of the Russian Empire. Pre-adhesive period. Huvitaval kombel pole H&O Eesti postiajaloo kataloogis nendest ühte, punase täpiga märgitud templit numbriga 1.05 näidatud, ehk siis H&O näitab ära ainult ülejäänud 5 (pluss numbritempel 384). Lisaks on Dobin selle liigitanud ka levinuks — tulbas 8 on toodud nii öelda hinnaklass, kus 1 on kõige odavam ja 10 kallim. See konkreetne tempel on siis tema poolt peaaegu kõige odavamaks ehk levinuks liigitatud. Igal juhul huvitav, et kas selline tempel tegelikult siis eksisteeris või mitte?  Mina pole sellist juhtunud nägema. Nüüdseks tempel nähtud.

Kui lugejatel on nende vanade Paide templitega saadetisi siis palun saatke mulle kindlasti foto, ehk saab nii lõpuks mingi pildi kokku kui palju asju on säilinud ja mis sel ajal siin Paides toimus. Loomulikult olen nõus ka ostma sellist kraami ja muud Paidega seotut.

See nimetatud Venemaa eelfilatelistlike templite kataloog ja ka mõned teised on väljaandja lehel elektroonilisel kujul tasuta loetavad!

ENGLISH SUMMARY: On this page you see reproduction from Manfred Dobin’s catalogue Postmarks of the Russian Empire. Pre-adhesive period showing pre-philatelic postmarks that were used in Weissenstein (Paide). Interestingly, the postmark marked with red dot is not listed in Hurt & Ojaste Estonian postal history handbook. Also, Dobin has marked this postmark as being in very low price class 2 (10 being the most expensive). I have not seen this postmark and I’m not sure if it actually existed or not. By now I can confim it exists. If you possess any pre-philatelic Weissenstein items then please send me photos as I’m avid researcher of postal history of Weissentein. Of couse I also buy or exchange this kind of material.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga