“Soowin teile häid pühi”, 1929

0844a-Palamuse-Tallinn-tagasi-1929

“Soowin teile häid pühi ja hääd pühade tuju”, kirjutab keegi Alice 1929.a. lõpus Palamuse kandist Luua asundusest Tallinnasse, saajaks V. A. Härra J. Möller, Kristinertahli heinamaa No 3020.
Siin teile, detektiivid, aasta lõpuks puremiseks väike pähkel. 😉 Kes arvab end teadvat kuidas see kaart on liikunud ja mis siin toimub siis andke kommentaarides teada (pildil klõpsates näeb suuremalt).

Panen ka pildipoole, nagu küsitud. Kaart nagu on õhukesest esi ja tagaküljest kokku kleebitud, vastu valgust vaadates nende poolte vahel nagu mingit kirja ei paista.

0844b-Palamuse-Tallinn-tagasi-1929

4 thoughts on ““Soowin teile häid pühi”, 1929

 1. Ahto Postituse autor

  See on ilmne, et algne mark on ära aga miks on uus mark kleebitud? Vahel kukkus ka marki ise küljest ära. 😀

  Vasta
 2. Ove

  Tere!

  Uus mark tundub olevat ju hoopis märtsis kustutatud? Seega lihtsalt kaasajal kellegi poolt tühja koha täiteks kleebitud?

  Vasta
  1. Ahto Postituse autor

   Sul on õigus, nii see asi on käinud. On leitud Palamuse templiga mark mis üllatavalt täpselt sobib olemasoleva templiga, isegi aasta on sama aga kuu vale. Vastu valgust vaadates paistab kaardil ka margi alt “XII” ehk siis algne mark on olnud üleval pool kust näha ka eemaldamise koht.

   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Palun sisesta allolevad numbrid ainult numbritega veendumaks, et kommentaari sisestab inimene, mitte robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.