Pärast venelaste lahkumist anti Mõisakülas 4. augusti 1941.a. välja 7 vene postmarki ületrükiga “Vaba Eesti”. Ületrükitud markide kogus jäi väga väikeseks, ainult 25-1000 tükki, mistõttu on need margid olenevalt nominaalist harvaesinevad või haruldased.
Läbi posti kulgenud ümbrikel on need margid aga haruldased, kuna kehtisid ainult ligi 10 päeva 4-14. august 1941 (eri allikad nimetavad erinevaid kuupäevi). See ümbrik on tõenäoliselt mitte-filatelistlik, ehk siis saadetud tavainimese poolt. Filatelistide tehtud kirju on säilinud mingil määral rohkem, valdavalt on need ka valesti frankeeritud või pole päriselt postist läbi käinud. Kuna oli segane aeg siis tehti ja müüdi Mõisaküla marke ilmselt Saksa postitariifide järgi (lihtkiri 12 rpn ehk 1.20 rubla), kuigi endiselt kehtisid NSV Liidu tariifid (lihtkiri 30 kop), kuna keegi polnud vahepeal uusi tariife välja kuulutanud. Seega on ka konkreetne kiri Mõisaküla kontekstis õigesti frankeeritud. Saksa tariifid tulid üle Eesti kasutusele alles 1. detsembril 1941 kui postikorralduse võttis üle saksa ametipost.
Kiri on ka läbinud tsensuuri, see on jätnud esiküljele sinise pliiatsiga kirjutatud “K”-tähe (“kontrollitud”).
Saatja on Mõisaküla apteegi proviisor Eduard Saava ning saaja aadress veel huvitavam: Lugup. Anton H. Kruuswee (Kruusberg), Omas majas (talus), Paide poole viival maanteel, Türi linnas
Lisaks olen ma internetiavarustes tuhnides leidnud veel teisegi saadetise foto, mis on saadetud Mõisaküla apteegist samasse kohta, kuigi kuu aega hiljem, kui Mõisaküla margid enam ei kehtinud ja kasutusel olid haakristi ja eesti vapiga Tartu margid.
Siit saame lisainfot nii saaja kui saatja kohta. Saatjaks sama Eduard Saava ja saaja aadressis on lisaks kirjutatud, et “edasi anda Aino Saagile” ning “Soemaa vastaspool”? Kui keegi selle info põhjal teab kus täpselt see talu asus siis andke aga teada. “Soemaa” on ehk Soemäe, küngas mis on tänapäevase Türi linna Paide-poolsel piiril, kust algab ka Väätsa tee.