Hirmus õnnetus lihtsal postkaardil, Pärnu – Paide 1929

0446b-Hirmus-onnetus-lihtsal-postkaardil-parnu-paide-1929

See postitatud “Pärnu-Supelasutuse” ehk mudaravila foto, mis saadetud Pärnus suvitajalt Paidesse M. Rupner’ile 1929.a. juulis ei ole postiajaloo seisukohast mingi eriline asi, aga jutt kaardil kirjeldab üsna detailselt üht “hirmsat õnnetust”, mis neil päevil Pärnus juhtus:

Pärnus 6.7.29
Armas Nänna!
Kuidas elate, kas olete ikka kõik terved? Elan hästi, suplen ja suvitan.
Täna juhtus meie ligidal, umbes kümne sammu eemal hirmus õnnetus: keegi naisterahvas jäi rongi alla. Elame just raudtee ääres, rong sõidab akna alt läbi, pikuti tänavat läbi linna. Õnneks ei näinud mina seda hirmust pilti, olin parasjagu prouaga ja lastega rannas. Õnnetus juhtus umbes umbes 12 aeg päeval. Naisterahvast pole järele jäänud rohkem kui sodi ja konditükid. Ta mees korjas tükid kokku ja viis käruga kabelisse.
Kas teised on juba sõitnud välja? Terviseid, Lydia.

0446a-Hirmus-onnetus-lihtsal-postkaardil-parnu-paide-1929

Leidsin Rahvusraamatukogu digitaliseeritud vanade ajalehtede andmebaasist ka kinnituse sellele sündmusele — 9. juuli 1929.a. ajalehes “Pärnumaa” ilmus järgmine uudis:

Wanakese õudne surm. Laupäewal, 11, 55, jäi Kalamehe ja Suure-jõe tänawate nurgal manööwerrongi alla Miina Roodwillmann, 66 a. wana. Ta oli kodust wälja tulnud, et poest piima tuua, kuid õnnetul kombel leidis surma weduri rataste all. Rattad olid tal ära purustanud sisekonna ja käed, nii et surm oli silmapilkne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga