Heinaste Piiri Kontroll Punkt – Mustla, 1920

0626a-Heinaste-Piiri-Kontroll-Punkt-1920

Sel pärast Vabadussõja lõppu märtsis 1920.a. Heinastest ehk praegu Läti territooriumil asuvast Ainažist Saaremaale saadetud välipostikirjal on huvitav tempel kirjaga Heinaste Piiri Kontroll punkt *  Wanem Kontrolöör (H/O 1653). Ehk siis tegu on sõjaväe tasuta välipostikirjaga, mis saadetud tollasest Eesti-Läti piiripunktist Heinastes. Heinaste läks ametlikult Läti koosseisu arvatavasti 1920.a. keskel, kui Lätiga maade jagamise käigus ka Valga linn kaheks sai. Kirja saaja Aleksei Treiman on teinud kirjale piiatsiga märkuse “23 III 20 / Saadud”, muidu oleks võimatu kirja saatmise aega määrata, kuna ühtegi kuupäevaga postitemplit kirjal pole.

Tegu on vähe liikuva väliposti templiga. Arvatavasti sellest asjaolust tulenevalt on tehtud ka võltsinguid. Allpool pilt ühest sarnase templiga postkaardist, mis oli müügil osta.ee oksjonikeskkonnas. Kuna ma seda kaarti pole käes hoidnud, siis ei oska arvata, mis meetodiga see must templikujutis on tehtud, kas printeriga või siiski mingi järele tehtud templiga. Küll aga on kaardil kuupäev 7 XI 26 — sel ajal enam väliposti templeid ei kasutatud. Ka on võltsija valinud aluskaardi, millel puudub saaja aadress. 😉

0626a-Heinaste-Piiri-Kontroll-Punkt-v6ltsing

English summary: On first image you see Estonian field post letter with unit cancel “Heinaste Piiri Kontroll punkt *  Wanem Kontrolöör”, which was used in border post of Heinaste on Estonia-Latvia border. The letter was sent from Heinaste to Mustla on island Saarema. Recipient has made pencil note “received 23 III 20”, so the letter was sent in March 1920. Since middle of 1920 Heinaste belongs to Latvia and is known as Ainaži. On second image you see forgery of the same postmark.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga