Petseri linna ja vaksali postkontorid

Petseri-vana-postkontor-postiajalugu-ee
Petseri vana “Posti, telegraafi-telefoni-kontor” turuplatsi ääres.

Siin postituses näha Petseri vana ja uus postkontor ning linnast natuke eemal asunud Petseri raudteejaama postiagentuur.

Petseri-uus-postkontor-trükikoda-postiajalugu-ee
Petseri uus postkontor, mis valmis 1930nendate lõpus.

Uus postkontor oli üsna suurejooneline. Hoone on tänaseni püsti ja selles tegutseb ka praegu postkontor, küll Vene Federatsiooni oma.

0372a-Petseri-Ühispank-ülesehitusmargid-1941-postiajalugu-ee

Samast uhkest postkontorihoonest saadetud uhke tähitud kiri, mis on teele pandud Saksa okupatsiooni ajal 8. novembril 1941. Kasutatud on Ülesehitusfondi postmarke, kuigi markide väärtus 80 kopikat ei ühildu ühegi tariifiga. Võimalik, et tegu oli teise kaalukategooria tähitud kirjaga, mis oleks pidanud maksma 75 kop aga väiksema nominaaliga marke polnud käepärast (kiri kuni 40 grammi 45 kop + tähistumaks 30 kop = 75 kop).

Petseri-vaksal-postiagentuur-postiajalugu-ee
Petseri jaamahoone, milles asus ka postiagentuur koos telefoni kõnepunktiga.

Jaamahoones asunud postiagentuuris oli kasutusel postitempel “PETSERI VAKSAL AG”. Samas postitatud ka järgnev postkaart. Mingil põhjusel selle templiga saadetisi eriti ei liigu, kuigi agentuur oli avatud alates 1933.a.

Petseri-Vaksal-AG-1939-postiajalugu-ee
Postkaart Andrus Jefimovi kogust

English summary: Here you see photos of old (upper) and new (middle) post office of former Estonian town Petseri which is now part of Russian Fedaration. On botton picture is depicted railway station of Petseri nearby of the town. In the station building was also postal agency which used postmark “PETSERI VAKSAL AG”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga