Kataloogis puuduvad frankeerimismasinate jäljendeid aastatest 1940-1941

Eesti postiajaloo käsiraamatus (Hurt/Ojaste) on toodud 5 venestatud frankeerimismasina jäljendit Nõukogude Eesti perioodist 1940-1941 (katalooginumbrid 48-52). Siinkohal toon välja veel lisaks 3 uut kataloogis mainimata sama perioodi frankeerimismasinate jäljendit, mis on vahepeal välja ilmunud. Kui kellelgi on veel jäljendeid, mida pole kataloogis või on mõni sarnane siin ära toodutele, siis palun lahkesti teada anda.

Venestatud postitempli ja margiosaga, kuid eestikeelse reklaamiga firma Võieksport frankeerimismasina jäljend, mis puudub Eesti postiajaloo käsiraamatus.
Venestatud postitempli ja margiosaga, kuid eestikeelse reklaamiga Eesti Munaeksport frankeerimismasina jäljend, mis puudub Eesti postiajaloo käsiraamatus.

Venestatud postitempli ja margiosaga, kuid eestikeelse reklaamiga Eesti Rahvapanga frankeerimismasina jäljend, mis puudub Eesti postiajaloo käsiraamatus. Pane tähele kalendertemplil oleva viisnurga asukohta, mis on all tagurpidi, mitte üleval nagu teistel. Foto: Andrus Jefimov

English summary: Here we see 3 Soviet Estonian franking meter impressions from 1940-1941 period that are not listed in Hurt/Ojaste handbook. Note that on the “Eesti Rahvapank” meter mark red star of postmark is on bottom, not on top as on others.
If you have any additional franking meter impressions not listed in the catalogue then please let me know. Also if you have any impressions with the meters listed on this page then please let me know as well, so we can expand timeframe of known use.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga