Käru postkontor, tähitud postkaart Saksamaale, 1938

0521b-Käru-Postkontor

Siin fotol näha Käru postkontor, pildistatud kuskil 1920/30-nendatel. Seinal olevatele siltide järgi võib öelda, et samas majas asus ka võõrastemaja, Riigihoiukassa agentuur ja ka Viljandi Linavabriku “linade ja takude wastuvõtupunkt”.

0521a-Tähitud-postkaart-Käru-halle-1938

Foto on postist läbi käinud, see on saadetud tähitult Kärust Hallesse, Saksamaale 20.07.1938.a. Margid on 4-margisest seeriast “100 aastat Õpetatud Eesti Seltsi asutamisest”. 15s mark vastas saatmise hetkel välismaale mineva postkaardi tariifile ja 25s oli tähistusmaks, kokku siis õige tariif 40 senti. Tähitud saadetistele löödi üldiselt ka saabumistempel — siin seda küll pole aga arvata võib, et see kaart on siiski reaalselt postist läbi käinud. Tähitud postkaardid on harvaesinevad.

Saatja Jenny Blink’i ja saaja Carl Probst’i kohta mul infot pole. Kaardil kirjutab Jenny Blink härra ja proua Probst’ile, et saadab neile Käru postkontori foto ning uurib kuidas läks nende merereis laeva Ariadne pardal. Ariadne oli soomlastele kuuluv aurik, mis sõitis marsruudil Helsingi – Tallinn – Stettin. Stettin oli sel ajal Saksa sadamalinn Berliini lähistel, pärast II Maailmasõda läks poolakatele ja kannab praegu nime Szczecin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga