Siin fotol on Võru postkontor. Kaart on saadetud aastal 1926, kuid see ülesvõte postkontorist on vähemalt 10 aastat varasem, tsaariaegne. Hoone ees tänaval hunnikus olevad kivid ootavad sillutiseks ladumist. Aga kaardi teine pool on isegi natuke huvitavam. Kaart on pildil olevast postkontorist läbi käinud aga millise akna taga neist 13-st istus postametnik kes lõi kaardile templid seda võib vaid ette kujutada. 😉
Keegi Robert on 20. detsembril 1926.a. sellel kaardil saatnud Võrust Brüsselisse sõnumi “rõõmsaid jõulupühi kõikidele hõimlastele”. Peal on 10-margane sepamark, mis on vähem kui sel ajal nõutav 12 marka välismaise postkaardi saatmise eest. Seetõttu on Võru postkontoris lisatud punane juurdemaksutempel “T” ning märkus “10 cent” — see summa nõutakse sisse kaardi saajalt Brüsselis. Hetkel ei meenu, kuidas täpselt seda rahvusvahelist juurdemaksu summat arvutati aga tulevikus teen sellest juttu.
Brüsselis ongi puuduoleva osa eest juurdemaksusumma sisse nõutud kaardi saajalt. Selle kinnituseks on 24. detsembril kaardil kustutatud Brüsseli postitempliga kaks Belgia maksumarki sisse nõutud summa ulatuses. Eestis juurdemaksu puhul maksumarke ei kasutatud, mitmel pool välismaal aga küll. Igal juhul annavad teisel maal lisatud margid postisaadetisele kõvasti vürtsi juurde.
English summary: On picture side of the postcard we see post office building in Võru. The card with Christmas greetings was sent from Võru to Brussels, Belgium on December 20, 1926. At that time the rate for a postcard abroad was 12m, but the card is franked only with a 10m stamp. Thus post office (same post office you see on the first photo!) added red “T” and note “10 cent” to be collected from recipient for missing postage. In Brussels recipient was taxed and for paid amount two Belgium tax stamps were cancelled on December 24, 1926.