See uusaastasoovidega kaart mis postitatud Türil 29.12.1942 on järgmisel päeval Paidesse jõudnud vaatamata sellele, et saatja on unustanud postmargi peale kleepida. Kuid kuna post tasuta saadetisi ei edasta, siis tuleb saatja apsakas kinni maksta saajal kaarti postiljonilt vastu võttes.
Punane tempel Nachgebühr, pliiatsiga lisatud “T 5 rpf” (T on rahvusvaheline märge, mis viitab trahvinõudele) ja suurelt “5” viitabki summale, mis tuleb saajal maksta. Saksa aladel oli puuduvate markide eest trahvimäär sel ajal 1,5 korda, ehk siis saaja pidi maksma puuduolevate markide eest ning lisaks veel ka trahvi poole puuduoleva margistuse ulatuses. Antud juhul on nõutud trahvi 5 penni, mille aluseks on võetud pühadekaardi/trükitöö saatmise tariif 3 penni (kuna pikemat teksti peale pühadesoovide kaardil pole), korrutatud see 1,5-ga mis teeb 4,5 penni ja kuna poolt penni ei saanud arveldada, siis on ümardatud üles, ehk kokku tuli heade pühadesoovide saamise eest kaardi saajal maksta 5 penni. Oleks kaardil mõned sõnad rohkem teksti, läinuks see tavalise postkaardi tariifi alla (6 penni) ja koos trahviga oleks tulnud maksta juba 9 penni.
Huvitav on ka kaardi saaja aadress:
Perek. Piiskop’id
Kriilevälja küla
Paide
(Kõva talu)
Kriilevälja küla on praegu Paide äärelinn, Paide ja Mündi vahel. Tundub, et Kõva talu kohta võib Järvamaa Muuseumis isegi olla foto (PM F 975:2), peab uurima, mis seal fotol on.