Saksa tempel “AHRENSBURG – a”

Ahrensburg-Ostland-Hofmann

See postitempel kirjaga “AHRENSBURG – a” on sees nii Hurda/Ojaste Eesti postiajaloo kästiraamatus (lk 693, 695) kui ka uuemas Harry v. Hofmann’i raamatus “Ostland” (pilt ülal). Viimases juures kommentaar, et tegu on Arensburgi (Kuressaare) templiga, millel kirjaviga. Tõenäoliselt sellist templit pole Eestis kasutusel olnud ja tegu on Saksamaal kasutusel olnud templiga. Linn nimega Ahrensburg asub Hamburgi külje all ja järgevalt ka pilt ühest selle sama templiga kustutatud filatelistlikust tähitud kirjast, mis kulgenud 1943.a. Saksamaa siseselt.

Arvatavasti on viga sisse tulnud kataloogis “Deutsche Dienstpost 1939-1945” (Hermann Schultz, Düsseldorf 1957) mille on aluseks võtnud Hurt, Ojaste ja hiljem Hofmann.

Ahrensburg-Ostland

English summary: Hurt/Ojaste in their handbook “Estonia” and  Harry v. Hofmann in his handbook “Ostland” list German-style postmark “AHRENSBURG – a” like it was used in Arensburg (now Kuressaare). Most likely this postmark was never used in Estonia but there is a town in Germany, near Hamburg, named Ahrensburg. Above you see a cover sent within Germany in 1943 where stamps are cancelled using this same “AHRENSBURG – a” postmark. The mistake is likely inherited from catalogue “Deutsche Dienstpost 1939-1945” (Hermann Schultz, Düsseldorf 1957) on which other books are based.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga