Paide postimeistri hammastusega markide esimene kastutuspäev?

20. veebruaril 1919 Paidest Saksamaale, Württembergi saadetud postkaart. Margistamiseks on kasutatud kahte lillemustrimarki, millest roosa 5-kopikane on postkontoris kohapeal hammastatud, et marke oleks lihtsam ilma käärideta eraldada. Eesti esimesed margid olid hammastamata poognates.

Enda Paide postisaadetiste andmebaasi uurides jõudsin järeldusele, et postimeistri hammastusega margid võeti Paide postkontoris tõenäoliselt kasutusele 20. veebruaril 1919. Sellest kuupäevast on minul 2 saadetist ja varasematel, mida olen näinud, on kasutatud hammastamata marke.

Kas kellelgi on varasema kuupäevaga saadetis, millel Paide postimeistri hammastusega marke kasutatud?

Lisan ka postkaardi tagakülje, kui keegi soovib juhtumisi tõlkeabi anda. 🙂 Postkaardi saajaks on Adele Gundert, kes oli üks kirjanik Hermann Hesse õdedest (Hermann Hesse vanaisa oli Paides arst). Saatja aadress esiküljel on “Weissenstein, Pikk tn 2”, kus asus Hessede maja.


English summary: After studying my database of Paide postal items I came to conclusion that Paide postmaster perforation may have been put into use on February 20, 1919. Earliest two items with Paide postmaster perforation I know of are sent on that date. Do you have an earlier item?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga