(PDF) Eesti / Estonia: Philately & Postal History Handbook Catalogue (Vambola Hurt, Elmar Ojaste, 1986)

Elmar Ojaste ja Vambola Hurda koostatud, 1986.a. Rootsis välja antud Eesti filateelia ja postiajaloo käsiraamat (Estonia · Philately & Postal History Handbook · Catalogue / Estland · Philatelie & Postgeschichte Handbuch · Katalog) on praeguseni Eesti postiajaloo ja filateelia suurim tugisammas, monumentaalteos mida vastavates ringkondades kutsutakse ka mustaks piibliks.

Mul on rõõm teatada, et see fantastiline, ligi 800-leheküljeline ja 1,8 kg kaaluv teos on siin autori loal minu poolt digitaliseerituna nüüdsest kõigile digitaalsel kujul (PDF) tasuta kättesaadav. Kuigi paberraamatut on tore lehitseda siis pakub digitaalne variant uusi võimalusi, näiteks täistekstiotsing ja kasutamine kaasaegsetes mobiilsetes seadmetes nagu nutitelefonid ja tahvelarvutid, rääkimata tavalistest lauaarvutitest. Digitaalväljaandes on parandatud ka suuremad trükivead, millele on viidatud lisas.

Käsiraamat ja esimene lisa on saadaval kahes kvaliteediastmes. Failide enda arvutisse salvestamiseks tee viitel parempoolse hiirenupuga klõps ja vali hüpikmenüüst käsk Save As / Save target as / Salvesta.

SQ – Tavakvaliteet (300DPI)

Standardkvaliteet on üldjuhul sobiv enamikesse seadmetesse, eriti mobiilsetesse mis on lauaarvutitega võrreldes piiratud jõudlusega. Lehtede keeramine on kiirem kuna need pole nii mahukad.

H&O-Estonia-Handbook-1986-SQ.pdf (45MB)
H&O-Estonia-Supplement1-SQ.pdf (5MB)

HQ – Kõrgkvaliteet (600DPI)

Kõrgema kvaliteediga variant, sobiv võimekatesse lauaarvutitesse ja paberile välja trükkimiseks. Kuna on mahukas siis lehtede kerimine ja navigeerimine on aeganõudvamad, kui SQ versioonis. Mobiilsetesse seadmetesse ja vanematesse lauaarvutitesse ei ole seetõttu HQ versioon soovitatav.

H&O-Estonia-Handbook-1986-HQ.pdf (66MB)
H&O-Estonia-Supplement1-HQ.pdf (10MB)

Üks mõte “(PDF) Eesti / Estonia: Philately & Postal History Handbook Catalogue (Vambola Hurt, Elmar Ojaste, 1986)” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga