See “5 SENTI 5” ületrükiga 9-margane tervikasi (H&O 11) anti välja 1928/29.a. Kuna hiljuti oli olnud rahareform ja käibele oli tulnud marga asemele kroon siis on kaardile ka uus vääring peale trükitud. Samas on aluskaardina kasutatud 9-margast kaarti, mis oli algselt mõeldud välismaale saatmiseks. Selline ületrükiga tervikasi on suheteliselt levinud, tiraaž oli 926000.
Eestis on mitmeid põnevate kohanimedega postitempleid ja ka Nääri AG (AG = postiagentuur) mulle endale väga meeldib. Samas on sellel postisaadetisel ka väike kurioosum, nimelt on tembeldamise hetkel olnud templile ette keeratud vale aasta — õige “29” asemel on olnud ette keeratud “39”. Huvitavaid vanu kohatempleid on mitmeid teisi, minu lemmikuteks on veel AA AG, Küttejõu AG, Pori-Valgamaal AG jt.
Leidsin ühe Maalehe artikli Nääri küla kohta, sealt võib muu hulgas lugeda:
30. detsembril 1928 avati Valgu Tarvitajate Ühisuse kaupluses, endises Valgu mõisavalitseja majas Nääri postiagentuur, et lõpetada ära segadus. Kuna ka Hiiumaal oli koht nimega Valgu, siis rändasid kirjad tihti sinna.
1959. aastal nimetati Nääri postiagentuur uuesti ümber Valgu sidejaoskonnaks.
Kaardi saajaks on frau Dora Seywang, Turgel Papierfabrik ehk keegi Türi Paberivabrikust. Kuna perenimi Seywang on üsna eksootiline ning kõlab aasiapäraselt siis tegin internetis natuke uuringut ja Türi Paberivabrikus töötas insener nimega Ernst Seywang, kes oli alates 1934.a. ka Türi Vabatahtliku Tuletõrjeühingu auliige. Eriti midagi muud ma tema kohta ei leidnud, entsüklopeedias “Järvamaa” pole teda mainitud. Nii Dora kui Ernst Seywangile adresseeritud saadetisi liigub teisigi. Mida kaardil saksa keeles kirjutatakse sellest pole mul suurt aimu aga panen selle postituse lõpus keeleoskajatele siia lugemiseks.
Leidsin ka ühe AG templi, PÜSSI AG, oskad öelda, et kus see asuda võis?
Püssi AG asus Püssis, Virumaal. H&O kataloogis on kirjas kus vastav agentuur asus, uuri templite osa. Saad kasutada näiteks http://kaart.postimees.ee/ ei näha kaardil mingit kohta.